Data publikacji : 31-12-2022

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rzeszowie – fenomen miejsca i osoby

Abstrakt

Miejsca nie tylko kreślą biografie, ale mają także wpływ na ich konstruowanie i przekształcanie. W artykule zaprezentowano ważne miejsce w Rzeszowie i wyjątkową osobę, zaangażowaną w proces edukowania seniorów. Tą osobą była Genowefa Kruczek-Kowalska, pomysłodawczyni i założycielka szczególnego miejsca w Rzeszowie, jakim jest Uniwersytet Trzeciego Wieku. UTW jako ważne i znaczące miejsce dla osób starszych  mocno wpisał się w biografię założycielki. W miejscu tym rozwinęło się życie społeczne powiązane z edukacją skierowaną do seniorów. G. Kruczek-Kowalska z całą pewnością zasłużyła na zaszczytną pozycję w społeczności Rzeszowa i jego historii. Przeprowadziła UTW w Rzeszowie przez zmiany organizacyjne i wniosła niebywały wkład w jego funkcjonowanie. G. Kruczek-Kowalska pozostawiła po sobie wiele dobrych wspomnień, a jej autentyczne zaangażowanie w działalność UTW znacząco przyczyniło się do rozwoju tej instytucji oraz ukształtowania obecnej formuły tego miejsca.

Słowa kluczowe:

fenomen miejsca i osoby, uniwersytet trzeciego wieku, edukacja seniorów



Szczegóły

Bibliografia

Statystyki

Autorzy

Pobierz pliki

PDF

Zasady cytowania

Wrońska, M. (2022). Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rzeszowie – fenomen miejsca i osoby. Biografistyka Pedagogiczna, 7(2), 221–240. https://doi.org/10.36578/BP.2022.07.32

Wskaźniki altmetryczne


Cited by / Share


Logo Open Access

"Biografistyka Pedagogiczna"  uzyskała dofinansowanie na lata 2022-2024 ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Rozwój Czasopism Naukowych”.

Okres realizacji: 2023-2024 rok.

Wartość dofinansowania 65 992,00 PLN

Numer umowy: RCN/SP/0434/2021/1